Κοζάνη, 29-06-2023

Ευχαριστήρια επιστολή προς τις εκπαιδευτικές δομές της Π.Ε. Κοζάνης
Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας ευχαριστεί θερμά τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης και τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης, για τη στελέχωση και την υποστήριξη των Πόλων Εκπαιδευτικής Καινοτομίας, Τεχνολογίας, Πληροφορίας και Επικοινωνιών (Π.Ε.Κ.Τ.Π.Ε.) Κοζάνης και Πτολεμαΐδας, κατά τη διάρκεια των ετών 2020-2023.
Επίσης ευχαριστεί το 15ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης, το 7ο Δημοτικό Σχολείο Κοζάνης για την προσφορά τους σε τεχνολογικό εξοπλισμό που παραχώρησαν για χρονικά διαστήματα των ετών 2021-2023 καθώς και την παραχώρηση αίθουσας (για δράση στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Κοζάνης) στον Π.Ε.Κ.Τ.Π.Ε. Κοζάνης. Τέλος ευχαριστεί το 3ο ΓΕΛ Πτολεμαΐδας, το 2ο ΕΠΑ.Λ. Πτολεμαΐδας, το 2ο Γυμνάσιο Πτολεμαΐδας, το 4ο Γυμνάσιο Πτολεμαΐδας, το Γυμνάσιο Περδίκκα, το Γυμνάσιο Ανατολικού, το 12ο Δημοτικό Σχολείο Πτολεμαΐδας και το Δημόσιο Ι.Ε.Κ. Πτολεμαΐδας για την υποστήριξη και την παραχώρηση εξοπλισμού κατά τη διάρκεια των ετών 2020-2023 στον Π.Ε.Κ.Τ.Π.Ε. Πτολεμαΐδας.
Με την προσφορά όλων αυτών των δομών εκπαίδευσης κατέστη δυνατή η λειτουργία των Π.Ε.Κ.Τ.Π.Ε. Κοζάνης και Πτολεμαΐδας και η υλοποίηση στα σχολεία εκπαιδευτικών δράσεων για μαθητές και εκπαιδευτικούς της Περιφερειακής Ενότητας Κοζάνης σε θέματα πληροφορικής και καινοτομίας. Οι Π.Ε.Κ.Τ.Π.Ε. Κοζάνης και Πτολεμαΐδας έχοντας πλέον τους δικούς τους άρτια εξοπλισμένους χώρους, μπορούν να συνεχίσουν και να αναβαθμίσουν το δια ζώσης έργο τους στη διοργάνωση διδακτικών επισκέψεων, σεμιναρίων και καινοτόμων δράσεων με τις σχολικές μονάδες και τους τοπικούς φορείς. Είναι πλέον εφικτός ο βασικός τους στόχος, να λειτουργήσουν ως σημείο συνάντησης, αλληλεπίδρασης και συνεργασίας σε ζητήματα πληροφορικής.
Ευχαριστούμε θερμά για τη μέχρι τώρα συμπόρευση και ευελπιστούμε και σε μελλοντικές περαιτέρω συνεργασίες.
H Αναπληρώτρια Περιφερειακή Διευθύντρια
Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
Δυτικής Μακεδονίας
Δέσποινα Παπαδοπούλου, δ. φ.

Δείτε το δελτίου τύπου εδώ.

ΔΙΕΚ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
Καραζάνου 9, Πτολεμαΐδα